Serum kolagenowe z witaminą A+E 15 ml
search
  • Serum kolagenowe z witaminą A+E 15 ml
  • Serum kolagenowe z witaminą A+E 15 ml

Serum kolagenowe z witaminą A+E 15 ml

220,00 zł
Brutto Dostawa do 48h

OPIS PRODUKTU

Serum kolagenowe z wit. A + E jest preparatem przeznaczonym do pielęgnacji okolic oczu. Produkt stanowi żel kolagenowy charakteryzujący się jednorodną żelową konsystencją o lekko opalizującej barwie oraz słabym charakterystycznym zapachu. Serum kolagenowe z wit. A + E zawiera więcej kolagenu w „kolagenie” czyli posiada większą zawartość kolagenu w suchej masie. Ilość kolagenu w Serum Kolagenowym z wit. A + E została zwiększona o 10%. Preparat wzbogacono dwoma cennymi dla zdrowego wyglądu skóry witaminami: A + E. Ponieważ witaminy te są silnymi przeciwutleniaczami, zabezpieczono utratę ich aktywności poprzez zamknięcie w sferach, z których są uwalniane dopiero podczas kontaktu ze skórą.

DZIAŁANIE

  • Wyraźny efekt odmłodzenia okolic oczu.
  • Zmniejsza widoczność zmarszczek.
  • Aktywna ochrona przed zbyt wczesnym starzeniem się skóry wokół oczu.
  • Dba o wymagającą i bardzo delikatną skórę okolic oczu.
  • Nawilża, wygładza i ujędrnia skórę przywracając spojrzeniu młodzieńczy blask.

SPOSÓB UŻYCIA

Niewielką ilość Serum kolagenowego z witaminą A + E należy nanosić w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, delikatnie wmasować w skórę okolic oczu zachowując bezpieczny odstęp od brzegu powiekowego i kąta oka. Serum należy pozostawić na skórze do całkowitego wchłonięcia a następnie należy nanieść na to samo miejsce aplikacji niewielką ilość Serum pod oczy.

Ilość
Towar dostępny na magazynie - dostawa do 48h

 

Polityka prywatności

 

Dostawa

 

Regulamin sklepu

Serum kolagenowe - aktywne składniki

KOLAGEN: jest białkiem, które stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% białka skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje skórze sprężystość i jędrność a także stanowi podporę dla fibroblastów. Ponadto kolagen posiada nadzwyczajną zdolność wiązania wody przez co wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry. Kolagen pobudza procesy odnowy, głęboko regeneruje, nawilża i ujędrnia skórę. WITAMINA A: stosowana zewnętrznie działa na skórę wielokierunkowo. Po pierwsze hamuje produkcje kolagenaz i elastaz odpowiedzialnych za degradację włókien tworzących szkielet dla naszej skóry. Zahamowanie ich syntezy prowadzi do redukcji zmarszczek i odmłodzenia skóry. Jednocześnie witamina A zapewnia większą ochronę przed UV poprzez zwiększenie produkcji naturalnego filtru – melaniny. Z drugiej strony witamina ta łagodzi działanie szkodliwego promieniowania ponieważ hamuje różnicowanie keratynocytów. Nadmierny rozrost najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka zbudowanej z tych komórek powoduje, że skóra staje się szorstka i ma ziemisty kolor. Witamina A, penetrując skórę zwiększa jej nieprzepuszczalność dla wody, zapobiegając tym samym jej ucieczce z głębszych warstw. W ten sposób skóra staje się lepiej nawilżona i jest jednocześnie miękka i gładka. Aplikacja witaminy A stymuluje skórę do produkcji epidermalnych białek, zwiększając tym samym gęstość skóry właściwej i poprawiając strukturę tejże warstwy. Witamina A równocześnie stymuluje komórki skóry przez współdziałanie z licznymi enzymami co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia elastyczności i gęstości skóry. Witamina A jest również znanym przeciwutleniaczem. Wychwytując wolne rodniki chroni komórki skóry przed ich niekorzystnym oddziaływaniem. WITAMINA E: jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Dostarczana do skóry działa głównie w przestrzeni międzykomórkowej wychwytując wolne rodniki. Dezaktywacja tych groźnych cząsteczek zapobiega utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych budujących błonę komórkową każdej żywej komórki i enzymów współpracujących z tą błoną. Takie działanie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry i ich integralność. Witamina E jednakże nie jest tylko prostym przeciwutleniaczem. Ma ona zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry również z innych względów. Substancja ta ma między innymi zdolność zmniejszania syntezy kolagenaz, łagodzenia stanów zapalnych skóry, reguluje różnicowanie komórek skóry, zwiększa nawilżenie stratum corneum. Ponadto chroni przed zanieczyszczeniami środowiskowymi np. ozonem. Taka wielokierunkowość działania powoduje, że skóra staje się gładsza i jędrniejsza, poprawia się jej koloryt, po prostu odzyskuje utraconą młodość.

ZALECENIA

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu z dala od światła, w temperaturze pokojowej lub w czasie silnych upałów w lodówce. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu są ostre stany zapalne oczu i skóry okolic oczu, ostre i przewlekłe stany zapalne skóry wymagające leczenia farmakologicznego, przewlekłe alergiczne i niealergiczne zapalenia spojówek oraz stwierdzona alergia lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników wyrobu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

INCI

Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, CI 77007, Lactic Acid, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate. Producent : Souvre Internationale

10 Przedmioty

Opis

Pojemność
15 ml
Rodzaj
Serum
Działanie
nawilżające
przeciwzmarszczkowe
Producent
Souvre
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.