Diatomit Amorficzna Ziemia Okrzemkowa 400 g
search
 • Diatomit Amorficzna Ziemia Okrzemkowa 400 g

Diatomit Amorficzna Ziemia Okrzemkowa 400 g

34,00 zł
Brutto Dostawa do 48h
Pojedyncza dawka ziemi okrzemkowej zawiera miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek, przyciągających dodatnio naładowane szkodliwe substancje, w tym pozostałości po grzybach, pleśni,  bakteriach i lekach, endotoksyny, pestycydy oraz kationy ciężkich metali wiążąc je w cylindrycznej strukturze pancerzyków i opuszczając układ trawienny poprzez mechanizm wydalania w postaci kału Ziemia Okrzemkowa FSF, składająca się z krzemionki SiO2, poprzez jej hydrolizę w żołądku do biologicznie czynnego kwasu ortokrzemowego wpływa pozytywnie na kondycję organizmu. Krzem nazywany jest pierwiastkiem życia, a amorficzna ziemia okrzemkowa jest jego najlepiej przyswajalnym źródłem.

Pozytywne działanie krzemu:

 • wyższy poziom krzemu znacznie poprawia stan skóry, włosów i paznokci,
 • wspomaga i wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy zmniejszając ryzyko urazów i przyśpieszając gojenie się ran oraz złamań poprzez wspomaganie tworzenia się kolagenu i elastyny nie tylko zapobiegając zmarszczkom ale także poprawiając stan tkanki łącznej, obecnej w tkankach chrzęstnych, ścięgnach, wiązadłach oraz układzie naczyniowym (i części organów wewnętrznych)
 • krzem wpływa pozytywnie na kondycję organizmu przy osteoporozie. Badania przeprowadzone przez biofizyków Louisa Kervana i Dr. Richarda Barmakiana wskazują na ważniejszą rolę krzemu w formowaniu i odbudowie kości niż wapń. Kości odbudowywały się w lepszym tempie przy małej zawartości wapnia i dużej krzemu
 • krzem wspomaga regulację ciśnienia krwi poprzez utrzymywanie naczyń krwionośnych w dobrej spójności, elastyczności i drożności
 • zmniejsza bóle stawów i pleców
 • zwiększa witalność, odporność organizmu i dobrego samopoczucia,
 • zmniejsza problemy ze skórą takie jak łuszczyca czy wysypka,
 • zmniejsza artretyzm (reumatoidalne zapalenie stawów, artropatia łuszczycowa),
 • zmniejsza współczynnik zakażenia przy zakażeniu górnych dróg oddechowych,
 • zmniejsza objawy alergii takiej jak katar sienny czy alergii pokarmowej,
 • zmniejsza skłonność do zaparć,
 • zmniejsza stan bezsenności,
 • poprawia potencję seksualną,
 • wspomaga zapobieganie chorobie Alzheimera
 • jego pH wynosi 8,0
Ilość
Towar dostępny na magazynie - dostawa do 48h

 

Polityka prywatności

 

Dostawa

 

Regulamin sklepu

Najczęściej zadawane pytania

1) Dlaczego ten rodzaj okrzemki jest tak specyficzny? Jej pancerzyk jest zbudowany z krzemionki amorficznej. Kształt i twardość pancerzyka ma wpływ na jakość Fossil Shell Flour®. Twardość pancerzyka zapobiega jego rozpuszczaniu w cieczach. Dziurki na ścianach pancerzyka umożliwiają absorpcję wilgoci. Stąd zastosowanie mączki jako czynnika zapobiegającego zbrylaniu. 2) Jaka jest różnica między ziemią okrzemkową pochodzącą ze słodkowodnych złóż a tą pochodzącą ze złóż słonowodnych? Słodkowodne złoża takie jak nasze mają stabilną zawartość okrzemek. Skamieniałe pancerzyki zachowują własny oryginalny rurkowy kształt. Ten kształt i wytrzymałość skamieniałych pancerzyków ma krytyczne znaczenie dla efektywności działania Fossil Shell Flour®. 3) Jaka jest różnica pomiędzy amorficzną a krystaliczną krzemionką? Amorficzna krzemionka SiO2 występująca w stanie naturalnym jest rzadką odmianą mineralną potrzebną na tej planecie każdemu ssakowi do życia. Krzemionka przechodzi w stan krystaliczny w warunkach wyższych temperatur przy aktywności wulkanicznej, albo w wyniku przemysłowej działalności człowieka. Ziemia okrzemkowa zawierająca krystaliczną krzemionkę jest używana w systemach filtracji, np. w basenach kąpielowych. Drobnokrystaliczna krzemionka jest bardzo niebezpieczna, kiedy jest wdychana lub gdy dostanie się do układu trawiennego, gdyż nie jest biodegradowalna. Amorficzna krzemionka FSF została uznana jako bezpieczna dla zdrowia przez Codex Alimentarius. Codex Alimentarius, czyli Kodeks Żywnościowy (dosłowne tłumaczenie z języka łacińskiego – kod żywienia) oznacza szereg zarówno ogólnych jak i szczegółowych standardów zapewniania bezpieczeństwa żywności. Jego celem jest ochrona zdrowia konsumenta oraz gwarancja stosowania uczciwej praktyki w branży żywnościowej. Żywność wprowadzana na rynek lokalny, czy też wysyłana na eksport musi być bezpieczna i dobrej jakości.

ZALECANE SPOŻYCIE

Zacznij od przyjmowania 1 małej łyżeczki i wciągu kilku tygodni zwiększ ilość do 3 czubatych łyżeczek dziennie. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, co oznacza, że proces odtruwania zachodzi zbyt szybko, zmniejsz dawkę do 1 łyżeczki od herbaty i zacznij proces zwiększania dawki od początku. Kurację stosuj przez kilka miesięcy. Pij 2 litry wody dziennie. Pamiętaj, że maksymalna dzienna porcja dla dzieci (od 12 roku życia) jest mniejsza - od 1 do 1 płaskiej łyżeczki od herbaty - tak więc kurację możesz zacząć od ? łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji zależnie od własnego uznania i obserwacji dziecka. Nie podawaj ziemi okrzemkowej noworodkom i dzieciom do lat 12.

OSTRZEŻENIE

Nie dopuszczać do zapruszenia oczu, ziemia okrzemkowa ze względu na właściwości wysuszające może doprowadzić do suchości oka. Nie wdychać produktu, ponieważ długotrwałe wdychanie ziemi okrzemkowej może prowadzić do podrażnienia górnych dróg oddechowych. Produkt ważny do spożycia bezterminowo. Ziemia Okrzemkowa jako dodatek do żywności nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie Ziemi Okrzemkowej jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników. Produkt jako dodatek do żywności nie zastępuje stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania leków należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Ziemii Okrzemkowej FSF w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Należy skonsultować się z lekarzem w razie wątpliwości odnośnie stosowania Ziemi Okrzemkowej FSF.

SKŁADNIKI

100% ziemi okrzemkowej pochodzenia słodkowodnego (krzemionka amorficzna).
5906395603077
10 Przedmioty

Opis

Waga
400 g
Rodzaj
Proszek
Producent
Perma Guard
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.